Tydzień z eksperymentami.

W tym tygodniu w grupach "Gwiazdeczki", "Promyczki" i "Motylki" odbyły się bardzo ciekawe zajęcia badawcze. Eksperymenty to zawsze wielka naukowa przygoda dla przedszkolaków. Ich wpływ na rozwój i wychowanie dzieci jest bardzo duży, ponieważ każda zabawa tego rodzaju niesie ze sobą ładunek pozytywnych emocji, co wspiera proces uczenia się. Eksperymenty są ważne w zaspokajaniu naturalnej ciekawości przez dzieci w procesie poznawania otaczającego świata. Tego typu zabawy pozwalają na doświadczanie nowych wrażeń, odkrywanie nieznanych dotychczas właściwości przedmiotów i zjawisk, prowadzenie obserwacji oraz wyciąganie trafnych wniosków. Wykonano wiele doświadczeń z magnesem, jajkiem czy też kolorami podstawowymi. Dzieci poznały co to ciecz newtonowska lub dowiedziały się co trzeba zrobić, by po włożeniu palca do szklanki nie był on mokry. Nauka przez zabawę bardzo się wszystkim podobała!

Data dodania: 2024-03-10 18:20:08
Data edycji: 2024-03-10 18:23:34