Wizyta piekarza w przedszkolu.

16 stycznia do naszego Przedszkola zaprosiliśmy Pan Grzegorza Grabiasza, tatę Wiktorii z grupy Gwiazeczek. Dzieci miały możliwość poznać bliżej prace piekarza, gdyż Pan Grzegorz wykonuje ten zawód. Dowiedziały się z jakich produktów wypiekane jest pieczywo, jakie są rodzaje pieczywa oraz dodatków. Przedszkolaki wysłuchały również jak przygotowuje się zakwas, jak wyrasta ciasto oraz poznały tajemny sekret piekarzy - jak trzymać gorące pieczywo, by nie parzyło nas w dłonie. W całym przedszkolu pięknie pachniało świeżym pieczywem, a to wszystko za sprawą naszego Gościa, który przyniósł do przedszkola różnego rodzaju chleby, bułeczki oraz chałki. Każdy z dzieci miał okazję spróbować tych pyszności. W efekcie wszyscy byli najedzeni, a na talerzach zostały tylko okruszki. Tatusiowi Wiktorii serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i znalezienie czasu dla naszych pociech. To był dzień pełen wrażeń.

Data dodania: 2024-01-16 14:28:13
Data edycji: 2024-01-16 14:30:54