Wizyta strażaków

Dnia 7 czerwca nasze przedszkole odwiedzili strażacy, którzy w trakcie spotkania przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi.

Na teren przedszkola wjechał na sygnałach dźwiękowych i świetlnych wóz strażacki wraz z  Miasteczkiem Strażackim. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej, mogły również przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary.

Dzieci mogły również gasić pożar w Miasteczku Strażackim. Z pewnością wielu chłopców marzy, by w przyszłości zostać strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem podziękowań.

Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

Data dodania: 2024-06-07 15:17:11
Data edycji: 2024-06-07 21:59:21