Wspólne lepienie pierogów z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich.

9 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Aktywna Żegocina” – min. babcie Julci M. Wojtusia i Natalki P. Panią Kazimierę Mirowską babcie Bartusia K. Panią Barbarę Pączek,  które przyjęły nasze zaproszenie w ramach inicjatywy lokalnej „Muzyka, taniec, śpiew łączą pokolenia.” Ubrane w piękne stroje Gospodynie pozwoliły nam rozwinąć tym razem swoją tradycję kulinarną i nauczyły dzieci lepić pyszne domowe pierożki. Dzieci mogły formować, wałkować i wykrawać ciasto. Przygotowane pierożki wyglądały naprawdę obiecująco nie powstydziliśmy się nawet przed naszymi Paniami kucharkami. W zamian one dla przedszkolaków przygotowały nam pierożkowy pyszny obiad. Wspólna zabawa w lepienie pierogów była świetną lekcją dla dzieci i sprawiła wiele śmiechu, radości i ciekawego doświadczenia. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały Paniom gromkimi brawami i drobnym upominkiem. Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń za miłe i ciekawe spotkanie! Zapraszamy do dalszej współpracy z przedszkolem.

Data dodania: 2024-02-09 11:18:15
Data edycji: 2024-02-09 12:00:40