Wycieczka do Bacówki ''Bały Jeleń'' w Iwkowej

W dniu 10.06. 2024r. dzieci z naszego przedszkola z grup Iskierki, Słoneczka i Gwiazdeczki uczestniczyły w wycieczce do Bacówki „Biały Jeleń”, znajdującej się w miejscowości Iwkowa. Mimo lekko kapryśnej pogody szczęśliwi wyruszyliśmy autobusem z nadzieją na miło spędzony czas. Na miejscu bardzo serdecznie przywitała nas Pani Agnieszka, która oprowadziła nas po całej bacówce.  Przedszkolaki miały możliwość poznania wszystkich etapów wypieku chleba (mielenie ziarna, robienie zaczynu, formowanie własnych bułeczek, pieczenie). Największą atrakcją były konie. Dzieci mogły skorzystać z jazdy konnej pod okiem instruktorów jeździectwa. Na terenie bacówki można było zobaczyć również inne zwierzątka, takie jak kozy, gęsi, barany, sarenki, jelenie oraz osiołka.  W międzyczasie odbył się wspólny posiłek, podczas którego nie zabrakło pieczonych kiełbasek, pieczywa oraz ciepłej malinowej herbatki.   Podczas pobytu w tej pięknej okolicy, na twarzach dzieci malowały się uśmiechy oraz towarzyszyły temu wiele emocji od radości po zaciekawienie.  Wycieczkę uważamy za bardzo udaną i z pewnością odwiedzimy to miejsce jeszcze nie jeden raz.

Data dodania: 2024-06-10 18:50:04
Data edycji: 2024-06-10 18:52:12