Wycieczka do Ciężkowic.

13 czerwca dzieci 5 i 6 letnie wyruszyły na wycieczkę do Ciężkowic i Jastrzębi. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum etnograficznego w Jastrzębi. W dawny świat życia na polskiej wsi wprowadził dzieci przewodnik - kustosz muzeum. Dzieci poznały codzienne życie w dawnych czasach. Dowiedziały się, jak wyposażony był dom, jakich przedmiotów używali jego mieszkańcy, jakimi narzędziami pracowali na polach, jakim rzemiosłem trudnili się mężczyźni, czym bawiły się dzieci i w co ubierali się ludzie. Dzieci poznały także stare zwyczaje i tradycje kultywowane przez pokolenia. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchali przekazywanych informacji. Po wspaniałej lekcji historii wzięły udział w warsztatach plastyczno – technicznych i wykonały starodawną drewnianą zabawkę  „furtok”, którą mogły zabrać ze sobą do domu. Dodatkowo dla dzieci z  Żegociny zorganizowano warsztaty muzyczno – taneczne do melodii regionalnych.

Drugim punktem była wizyta w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach, ale zanim przystąpiły do zwiedzania na dzieci czekał przygotowany ciepły posiłek – kiełbaski z grilla. Po naładowaniu baterii pani Przewodniczka zabrała dzieci w świat przyrody.  Ekspozycja muzeum to ptaki, owady, oraz inne zwierzęta. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami zwierząt a także dowiedziały się bardzo wiele informacji na temat ich życia. Następnie zabrano dzieci na pokład łodzi podwodnej, gdzie z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta mieszkające na dnie rzeki Białej która przepływa przez Ciężkowice.

Choć pogoda nie do końca nas rozpieszczała my i tak nie podaliśmy się. Miniony dzień był pełen wrażeń i radości dzieci.

Data dodania: 2024-06-13 22:23:01
Data edycji: 2024-06-13 23:49:50