Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wycieczka do Ciężkowic.

Wycieczka do Ciężkowic.

       13 czerwca dzieci 5 i 6 letnie wyruszyły na wycieczkę do Ciężkowic i Jastrzębi. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum etnograficznego w Jastrzębi. W dawny świat życia na polskiej wsi wprowadził dzieci przewodnik - kustosz muzeum. Dzieci poznały codzienne życie w dawnych czasach. Dowiedziały się, jak wyposażony był dom, jakich przedmiotów używali jego mieszkańcy, jakimi narzędziami pracowali na polach, jakim rzemiosłem trudnili się mężczyźni, czym bawiły się dzieci i w co ubierali się ludzie. Dzieci poznały także stare zwyczaje i tradycje kultywowane przez pokolenia. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchali przekazywanych informacji. Po wspaniałej lekcji historii wzięły udział w warsztatach plastyczno – technicznych i wykonały starodawną drewnianą zabawkę  „furtok”, którą mogły zabrać ze sobą do domu. Dodatkowo dla dzieci z  Żegociny zorganizowano warsztaty muzyczno – taneczne do melodii regionalnych.

         Drugim punktem była wizyta w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach, ale zanim przystąpiły do zwiedzania na dzieci czekał przygotowany ciepły posiłek – kiełbaski z grilla. Po naładowaniu baterii pani Przewodniczka zabrała dzieci w świat przyrody.  Ekspozycja muzeum to ptaki, owady, oraz inne zwierzęta. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami zwierząt a także dowiedziały się bardzo wiele informacji na temat ich życia. Następnie zabrano dzieci na pokład łodzi podwodnej, gdzie z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta mieszkające na dnie rzeki Białej która przepływa przez Ciężkowice.

           Choć pogoda nie do końca nas rozpieszczała my i tak nie podaliśmy się. Miniony dzień był pełen wrażeń i radości dzieci.

Data dodania: 2024-06-13 22:23:01
Data edycji: 2024-06-13 23:49:50
Ilość wyświetleń: 211

Dzieci będą pamiętać Cię nie dzięki rzeczom materialnym, które im zapewniłeś, ale dzięki uczuciom, którymi je obdarzyłeś

Richard.L. Evans/

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej