Wycieczka Motylków i Promyczków do Gruszowa

W dniu 3 października dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w wycieczce autokarowej do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie „Pod Gruszą”. Przedszkolaki  wraz ze swoimi Paniami wyruszyły w drogę zaraz z rana, tuż po śniadaniu. Na miejscu już czekała na nas przemiła Pani Gospodyni i Jej pomocnicy. Na samym początku zabrano nas do gospodarstwa gdzie można było zobaczyć i pogłaskać zwierzęta gospodarcze: małe kaczuszki, króliczki, kotka i świnkę morską. Następnie udaliśmy się do zagrody, aby nakarmić kury i kozy. Pan Gospodarz zabrał wszystkich na wesołą przejażdżkę kolorową przyczepą do pobliskiego tartaku. Po wycieczce traktorem dzieci razem z gospodarzami zbierały wspólnie ziemniaki z pola, które później upiekliśmy w ogniu. W polu pasła się krowa, baranki, na grządkach rosły warzywa o których, bardzo interesująco opowiadała nam kolejna gospodyni. Dzieci uczestniczyły w warsztatach „Od ziarna do chleba”. Poznały etapy powstawania mąki, mielenia w żarnach, a następnie samodzielnie formowały bułeczki, które później piekły w piecu chlebowym. Po upieczeniu chleba na dzieci czekał smaczny obiadek, a po obiadku spacer przez las, po ścieżce edukacyjnej z tablicami: łąka, paśnik, warstwy lasu, polana. Po tych atrakcjach dzieci mogły jeszcze pobawić się na placu zabaw, zagrać w piłkę. Czas minął bardzo przyjemnie, a pogoda nam dopisywała. Będziemy miło wspominać to ciekawe miejsce i jego bardzo sympatycznych gospodarzy.

Data dodania: 2023-10-03 14:39:52
Data edycji: 2023-10-09 14:44:29