Z wizytą w Izbie Regionalnej.

Jednym z ciekawszych miejsc w miejscowości Żegocina jest przede wszystkim Izba Regionalna w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie. Dlatego też grupa Motylków, Promyczków i Gwiazdeczek odwiedziła to miejsce 14 listopada. Opiekująca się w/w izbą Pani Małgorzata Bury zabrała dzieci w podróż do przeszłości, opowiadała przedszkolakom o historii przedmiotów, które tam się znajdują, prezentowała je i w bardzo ciekawy sposób przedstawiła historię naszej okolicy, wykorzystując zbiory Izby. Duże zainteresowanie przedszkolaków wzbudziły dawne sprzęty gospodarstwa domowego, obrazy, stare dokumenty, wyroby rękodzieła artystycznego oraz elementy stroju ludowego.

Zajęcia takie inspirują dzieci do pracy twórczej, rozbudzają i rozwijają zainteresowania problematyką historii najbliższego środowiska, uczą i zachęcają do pielęgnowania tradycji.

Data dodania: 2023-11-16 07:57:04
Data edycji: 2023-11-16 07:59:58