Z wizytą w Teatrze Ludowym w Krakowie.

W dniu 07.11.2023 grupa Promyczki i Motylki były na wycieczce w Krakowie w Teatrze Ludowym na spektaklu "Pyza na Polskich dróżkach". Spektakl przedstawiał wędrówki rezolutnej, tryskającej dobrym humorem Pyzy, która uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce, dzięki jej fascynującym przygodom przedszkolaki mogli podziwiać piękno ojczystego krajobrazu, poznać wybrane regiony Polski, tradycje, zwyczaje, sztukę ludową. Widowisko oparte na poemacie Hanny Januszewskiej i ludowych piosenkach, pochodzących z różnych regionów kraju, jest barwną, roztańczoną i rozśpiewaną lekcją polskiej geografii, historii i przyrody. Po spektaklu przedszkolaki wyruszyli na spacer wzdłuż Zalewu Nowohuckiego. Podczas spaceru mogli zaobserwować piękno przyrody w jesiennej odsłonie oraz podziwiać liczne ptactwo wodne przebywające nad zalewem między innymi łabędzie, kaczki, oraz zobaczyć Tężnię solankową.

(Zdjęcia ze spektaklu zostały pobrane z Teatru Ludowego w Krakowie)

Data dodania: 2023-11-08 18:07:10
Data edycji: 2023-11-08 18:11:15