Zwiedzanie zamku w Nowym Wiśniczu

Po udanym występie, "Gwiazdeczki" wraz z mamą Emilki, Panią Irminą Dziedzic oraz Panią przewodnik udały się na zwiedzanie wiśnickiego zamku. Najpierw dzieci weszły na dziedziniec główny, gdzie Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadała o odległych czasach, kiedy to na zamku zamieszkiwali Królowie i odbywały się przyjęcia oraz bale.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały każdej historii, którą opowiadała Pani Ola. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć różne komnaty m.in. jadalnię, salę spowiedzi czy też kuchnie zamkową; podziwiały też piękne stroje z epoki, miecze, porcelanę... Co więcej Pani przewodniczka pokazała wszytkim o basztę królowej Bony oraz wyjaśniła dlaczego tak została nazwana. W odległym zakamarku zamku dzieci dostrzegły Białą Damę, która niegdyś zgubiła swoje perły i szuka ich na zamku po dzień dzisiejszy. Pełni nowych, ciekawych wiadomości dzieci odpoczęły chwilkę na placu zamkowym i zadowolone wróciły do przedszkola.

Data dodania: 2024-06-09 02:24:10
Data edycji: 2024-06-09 02:29:04